25.10.2013 Občinska gasilska vaja HKC 2013

V petek, 25. oktobra 2013, popoldne pa je potekala Zaščitno-reševalna vaja »Domžale 2013«. Vaja je temeljila na predpostavki, da je v Hali Komunalnega centra Domžale izbruhnil požar, ki je nastal na prvenstveni tekmi prve slovenske košarkarske lige. V skladu s požarnim redom in načrtom evakuacije so pristojni v hali komunalnega centra takoj pristopili k evakuaciji in reševanju prisotnih na dogodku. Na kraj dogodka so se napotile tudi enote javne gasilske službe občine Domžale, nujna medicinska pomoč Zdravstvenega doma Domžale in policisti s Policijske postaje Domžale.

Na kraj dogodka je bil nemudoma sklican Poveljnik CZ z operativno sestavo Občinskega štaba Civilne zaščite Občine Domžale. Glede na ocenjene dejanske razmere so na pomoč poklicali vojaško zdravstveno enoto ter helikoptersko eskadriljo slovenske vojske. Šlo je le za Zaščitno-reševalno vajo, na kateri je sodelovalo približno 220 pripadnikov enot za zaščito in reševanje. Sodeloval je Štab CZ občine Domžale, Gasilska zveza Domžale, Center požarne varnosti Domžale, Zavod za šport in rekreacijo Domžale, Zdravstveni dom Domžale – služba NPM, enote prve pomoči (Rdeči križ Domžale, enote PGD vir, Dob, Studenec, Jamarsko društvo Simon Robič Domžale, zdravstvena enota Slovenske vojske, helikopterska enota Slovenske vojske, Varnost Ljubljana, Grasto d.o.o. Domžale, Rod skalnih taborov Domžale, Trgovina Pavli s.p., Radioklub Domžale in Oddelek CZ za vzdrževanje MTS in prevoze). Na vaji smo sodelovali z dvema voziloma in 12 operativnimi gasilci.

• Dohodnina

• SPIN