18.10 2013 Vaja Galma d.o.o.

Danes ob 17.30 uri je v podjetju na Homcu, ki se ukvarja z galvanizacijo, zaradi udara nenadne strele prišlo do pregrevanja električne instalacije in do več kratkih stikov, kateri so povzročili požar. Najprej je zagorela lakirnica, nato pa še osrednji delavnici.

Prisotni delavci so takoj po začetku požara obvestili Regijski center za obveščanje (112), le-ta pa je takoj obvestil CPV Domžale, ki je takoj aktiviral matično društvo, PGD Homec. Istočasno so aktivirali tudi preostala društva v Operativnem sektorju Radomlje; PGD Radomlje in PGD Rova, saj se je v bližini požara nahajalo tudi skladišče kemikalij. Prav tako je v notranjosti lakirnice in delavnic nastalo veliko dima, ob tem pa sta dve osebi ostali ujeti v prostoru. To je bil začeten scenarij vaje katero so pripravili v PGD Homec v sklopu ”Meseca požarne varnosti.” PGD Radomlje je sodelovalo z GVC16/25 in 7 gasilci.

• Dohodnina

• SPIN